18 Yılda Neleri Başardık İşte Sonuçlar...

 
     

 

       

 
UĞUR KARAHASAN / NAKLİYEREHBERİM

Dünya'nın Heyecana İhtiyacı var. Türkiye'nin genç nüfüsü ile bunu yapmaya gücü var.
 

Günümüz Dünya'sının geldiği son nokta artık apaçık ortadadır. Artık Dünya'nın efendileri bilgi toplumları yada aklı ön plana çıkaran toplumlar ve uluslardır. Ve bu büyük değişimde eskinin tüm çalışmaları yerlerini yeni günümüz çalışmalarına bırakıyorlar. Çok direnseler de artık bunun önüne geçmek pekte mümkün görülmüyor.

 Özellikle bilişim sektörünün getirdiği yenilikler eski dünya çalışmalarını bir çırpıda yok ediyor. Hatırlayın  çok yakın tarihimizde fotoğraf makinaları vardı. filmli şekilde çekim yapılan bu cihazın yerine digital fotoğraf makinaları aldı ve bir anlamda film sektörü iflasını açıkladı. ve buna benzer nice örnekleri çoğaltabiliriz. 

   O halde aşırı derece de altyapıları güçlü ve donanımlı ve bu sayede bilgilerini en iyi şekilde kullanabilen  ulusların hızla bilgilerini ortaya koyup ürettikleri bu son teknoloji ürünlerin piyasalara nasıl hakim olduklarını hep birlikte izlemekteyiz.

   Ama artık bu gelişmelerini izlemektense içinde yer alıp bu genç nüfusumuzla dünyanın en çok kazanan ve gelişen büyüyen refah düzeyi artan, ülkesini adete yapılan tüm değişikliklerle cazibe merkezine dönüştüren bir ülke ve toplum olabiliriz.

  Hatta elimizdeki bazı yapmış olduğumuz organizasyonlarla da bunların sinyalini şimdiden tüm Dünya'ya vermekteyiz. Yeter ki doğru yerlerde ve zamanlarda doğru adımlar atalım. Ve konsantrasyon alanlarımızı doğru belirleyelim.

    Mesela Size bir örnek vereyim. Dünya'nın en geçerli lojistik sitesine Ülkemizin sahip oldugunu düşünün. tıpkı facebook instagram ve youtube gibi . Tıpkı Amerika'da ki silikon vadisinde birçok teknoloji ve internet sitelerinin merkezlerinin olduğu gibi . Şayet bütün dünyanın bildiği ve kullandığı bir siteye sahip olsak ve bizim bulundugumuz coğrafyadan yayın yaptığını düşündüğümüzde;

Şimdi Size beyninizde bıraktığı etkiyi söyleyeyim;

Heyecanlandınız ve bir an düşündünüz ve sonuç olarak gururlandınız. ve Yaşama isteğiniz artı. Mutlu oldunuz. Hatta gurur göz yaşları döktünüz. ve o firmaya müthiş bir sempati duydunuz hatta bu firma yardıma ihtiyacı varsa bu projeye destek vermek için yardım etmeye kalktınız,. daha neler neler.

O halde tüm Dünya'nın heyecanlanacağı bir projeyi devreye sokmak için  ulusumuzun genç ve zeki bir iş gücü varken neyi bekliyoruz...

     
ugur@nakliyerehberim.com.tr