Nakliyerehberim

 

BATI NAKLİYAT VE TIC. A.S 5323 Gündür Üyemiz

     
 
 
 

Nakliyerehberim   NAKLİYECİ FİRMA DETAY SAYFASI

 
 
 
     
 
 
Yaz??l?? Tan??t??m
Resimli Tanıtım
 

BATI NAKLİYAT VE TIC. A.S

 Yetkili Kişi : EMRAH HASBAL
 Telefon : +90 212-293-24-00
 Mobil : +90 553-270-22-31
 E-mail : +90 212-245-45-95
 Adres : Ispanya
 ll/ilçe : İSTANBUL - BEYOĞLU
 Cadde/Sok./Semt : +90 212-245-45-95 - Israil - +90 212-245-45-95
 Web Sitesi : www.batinakliyat.com.tr
    

 
Firma Rehberi
Bronz - Mail ?yeli?i
 
 
 
R2 Yetki Belgesi
 
 
 
Kapat  

Firma Diğer Bilgileri

 

Denizyolu Demiryolu
Karayolu Havayolu
Karayolu : R2 Demiryolu : FIATA
Havayolu : IATA Denizyolu : FIATA


1.Ülkesi :  Israil
2.Ülkesi :  Ispanya
3.Ülkesi :  Almanya
4.Ülkesi :  Hollanda
il :  İSTANBUL
İlçe :  MERKEZ
Semt

:

MERKEZ
1.Şehir :  İSTANBUL
2.Şehir :  Seçiniz
3.Şehir :  Seçiniz
4.Şehir :  Seçiniz

Uluslararası Taşımacılık Yurtiçi Taşımacılık Şehiriçi  Taşımacılık

Bu Firmanın şuanda Denizyolu Havayolu Ve Demiryolu çalışması Yoktur...

Lojistik Dağıtım Firmaları Yurtiçi Araç Taşıma Antrepo Hizmetleri Parsiyel Kargo Taşımalar
Evden Eve Taşımacılık Gümrük işlemleri Paketleme Depolama
Frigofrig Taşıma Lowbed Ağır Taşıma Konteyner iç Nakliye Askılı Tekstil Taşıma
Kurye Taşımalar (Tüm) Sal Kasa Taşıma Sıvı Tanker Taşıma Komple Kargo Taşıma
Cam Nakliyesi Harfiyat Nakliyesi Açık Yük Taşıma Nakliyat Ambar Taşıma
Kombine Taşımacılık Gemi ile Konteyner. Nakliyesi Uçak ile Kargo Taşıma Tren Vagon Nakliyesi

Konteyner Gemisi :   Konteyner Adedi :  

Tren Adedi :   Vagon Adedi :  

Çekici Adedi :   Kamyonet Adedi :  

Kamyon Adedi : Motorsiklet Adedi :  

Ucak Adedi :   Dorse Adedi :  
 

Volvo :  YOK

Daf :  YOK

Mercedes :  YOK

Man :  YOK

Renault :  YOK

Scania :  YOK
               

Askılı :  YOK

Düz Tenteli :  YOK

Frigofrig :  YOK     :  

20 Lik Adedi :  YOK 40 Lik Adedi :  YOK

45 :  YOK        
               

Tanker :  YOK Kamyon Romork :  YOK

Cam Taşıyıcı :  YOK Lowbed Dorse :  YOK

Sal Kasa :  YOK 3 Metre Dorse :  YOK
   
       
 
 
 
Kapat  

Resimli Tanıtım

 
 
 
Kapat  

Firma Tanıtım Yazısı

 

DEPOLAMA / LOJİSTİK
Batı Lojistik; depolama kapasitesi yönetimi, depolama ağları ve son dağıtım kanalları uygulamaları ile kullanıcılarına gerçek fayda sağlamakta olan bir şirkettir.

Depolama dengeleri ve geri-sipariş statüleri şirketimizce denetlenmekte ve depolanmaktadır. Yol envanterleri, sipariş tutanakları, depo ürün yer tespiti ve her türlü depolama & teslimat işlemleri doğru ve uygun zamanlama ile yapılmaktadır.


Detaylı yönetim raporları stok statülerinden ve envanterlerden oluşmaktadır. Bati Lojistik üreticilere, perakandecilere, toptancılara ve uluslararası aracı firma ve kurumlara lojistik zincirinin tüm hizmetlerini sunan geniş bir servis ağı sağlamaktadır.


Profesyonel hizmetimiz ile lojistik alanındaki servisimiz; işinizin esas kısımları olan üretim, pazarlama ve satış noktalarına odaklanmanızı sağlayacaktır. Kendimizi bu anlamda şirketinizin lojistik departmanı olarak algılamayı hedef belirledik. Batı Lojistik; istenilen zaman dilimi içindeki depolama maliyetinizi azaltarak ve depolama sürecinizi hızlandırarak toplam maliyetinizi düşürmenize yardımcı olmayı amaç edinmiştir.


Batı dünyada 150 den fazla limana ulaşan servis ağına sahiptir. Yükleme şeklinin ne olduğu önemli olmaksızın Bati tüm yükleme çeşitleri için tam hizmet sunmakta olup, her müşterinin ihtiyacını yerine getirmek amacıyla her ihtiyaca uygun özel servis vermektedir.Batı uluslararası bazda düzenli gupaj ve tam yükleme servislerine sahiptir. Gümrükleme ve alıcıya teslim hizmetleri anlaşmali yurtdışı acentalarla yapılmaktadır. Batı servislerini kullanan tüm müşterilerin gönderileri şirketimizin güvencesi altındadır.


Ana yeterliliklerimiz ve değerlerimiz:

Her çeşit konteyner gönderilerinize değişken çözümler sunmak
Uluslararası kargo hizmeti sunmak
Net ve dakik dökümantasyon sağlamak
Multi-modal, kapıdan kapıya, tam kargo servis yönetimi vermek
Taşıyıcılar ile hacim kontratları yapmak


IATA HAVA SEVKİYAT LİSANSI
Batı müşteri tedarik zincirlerinin tüm taleplerini karşılayacak geniş yelpazeli ve uygun fiyatlı hava yolu taşımacılığı servisi vermektedir

50 ülkenin üzerinde sevis veren uluslararası hizmet kapasitesi
Acil yükleme taleplerine hızlı dönüş
Yerel teslim ve nakliye imkanları
Kapıdan kapıya, hava alanından hava alanına ve ya ikili diğer kombinasyonlu servis opsiyonları
Eksiksiz ithalat & ihracat raporlaması
Büyük çaplı kargo hizmeti

Dünyayı küçülten tüm hava kargo hizmetleri, önde gelen ticari havayolları ile dünyanın önemli noktalarına zaman ve fiyat tasarrufu sağlanarak verilmektedir.Askılı konteyner ve paletlenmemiş karton taşımacılığında profesyonelce hizmet veren şirketimiz multimodal taşımacılıkta da Almanya/Hollanda/Fransa aktarmalı Amerika kara ve hava kombinasyonuyla büyük hacimli kargo hizmeti verilmektedir.
BATI GEMİ İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.

Batı Gemi Işletmeciliği A.Ş. gemi işletmeciliğine profesyonel bir bakış açısı ile yaklaşan şirketlerimizden birisidir. Şirketimiz Bureau Veritas’ tan 2000 yılı Mayıs ayı başlangıcında alınan ISM sertifikası ile bahsi geçen sahalarda gücünü arttırmıştır;

Teknik
Mürettebat
Operasyon
Güvenlik/Eğitim/ISM
Şirketin hizmet verdiği temel alanlar

Gemi Işletmeciliği ve Operasyon
Gemi Işletmeciliği ve Operasyon Mürettabat ve Personel Eğitimi
Filo Yönetimi ve Koordinasyonu
Teknik ve Operasyonel Işletmecilik
Bütçeleme, Planlama, Düzeltme
Sigorta Işletmeciliği

Yönetimimiz profesyonel kapasitesini ISM sertifikası ile BV. M/T Alfa ve M/T Beta’ dan şirketimizi motive eden iki adet 6500 dwt ‘ lik Türk bayraklı IMO II kimyasal tankere geçiş yapmak suretiyle değiştirmiştir.

BATI işletmeciliğini yaptığı gemileri, sahiplerinin toplam maliyetlerini düşürücü önlemler alarak yönetmektedir. En faydacı çözümü sağlamak için BATI varolan piyasa koşullarını, talep edilen fiyatları, komisyonları, seferlerin verimliliğini zaman açısından düzenlemeyi ve doğru acentalarla çalışmayı sorumluluk haline getirmiştir.

BATI, Ukrayna ve Rus armatör portfolyosu ile gemi işletmeciliği alanında rekabetçi kimliğe sahiptir. Sirketimiz Rusya’nın iç denizlerinde OMSKY, VOLGOBALT, SORMOVSKY, BALTISKY, CHELSKY, SIBIRSKY, MORSKY, NEFTERUDOVOZ, NEVSKY, VOLGO DON, VOLSKY gibi çeşitli gemilerin işletmeciliğini yapmaktadır.

PROJE YÖNETİMİ
Bati Gemi Işletmeciliği kargo taşımacılığında dünya çapında oganize olmuş bir şirkettir.


Batı profesyonel ekibi ile kargolarınızı proje alanlarına güvenli bir biçimde ulaştırmanıza yardımcı olarak tüm lojistik hizmetlerinizi karşılamaktadır. Güvenli konteyner ve ağır kargo taşımacılıkları ile yüklerinizi istediğiniz her destinasyona ulaştırmaktadır.

Özellikle Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra, bölgede oluşan devletlerin serbest pazar ekonomisine geçmesi ile birlikte tüm dünyanın gözü bu iştah açıcı yeni pazara dönmüştür..

Mayıs 1993 de Brüksel toplantısında Avrupa Birliği tarafından TACIS ( BDT ülkelerine teknik yardım) çerçevesinde başlatılan TRACECA ( Avrupa Kafkasya Asya taşıma koridoru ) adlı proje Trans Sibirya Rotasına alternatif olmayı hedeflemiştir.Türkiye Eylül 1998’de yapılan temel anlaşmaya imza atarak TRACECA ülkeleri arasına girmiştir. Şüphesiz bu anlaşma ile üye ülkelerle ilişkiler açısından çok olumlu bir adım atılmıştır. Ne var ki bu uzun taşıma koridorunda çoğunlukla kullanılan taşıma şekli ‘DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI’ dır ve maalesef ülkemiz diğer BDT ülkeleriyle karşılaştırıldığında demiryolu altyapısı bakımından çok fazla gelişmemiştir. TRACECA projesinde bu nedenledir ki Türkiye üzerinden demiryolu ile geçilmesi mümkün olamamıştır. On milyonlarca dolar harcanarak Karadeniz limanlarına yapılan yatırımlarla(Varna, Ilyichevsk, Poti, Batumi) Vagon-Feribot terminalleri revize edilmiştir. Sonuç olarak Türkiye de bu durumda transit ülke olma şansını kullanamamaktadır. Böylece eski İPEKYOLU’ nu canlandırmadan başka bir şey olmayan bu projede maalesef tarihi etkin rolünü kaybetmiş olmaktadır.

Ülkemiz ve BDT ülkeleri arasındaki ticaret söz konusu olduğunda ise gittikçe büyüyen bir eğilim gözlenmekte, özellikle birçok tarihi bağlarımız bulunan Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan gibi Orta Asya ülkelerle daha da hızla arttığı sevinçle izlenmektedir. Bu ülkelerle aramızdaki mesafe gereği en uygun maliyetler ancak Demiryolu taşımacılığı sayesinde elde edilebilmektedir.İşte bu noktada 2001 yılının Temmuz ayından bu yana faaliyet gösteren şirketimiz BATI VAGON VE DENİZ TAŞIMACILIĞI A.Ş. Derince (İzmit) ve Ilyichevsk (Ukrayna) limanları arasında başlattığı Vagon-Feribot seferleriyle Türkiye’de ilk kez tüm BDT ülkelerine Demiryolu taşımacılığını mümkün kılmıştır.


Üç yıldan fazla bir süredir faaliyetlerini sürdüren şirketimiz her yıl artan bir kapasiteyle 2001 (altı ay) 300, 2002 ‘de 900 ve 2003 ‘de 1500 ve 2004’ün ilk altı ayında ise 900’ün üzerinde vagon olarak gerçekleştirdiği kapasitesini daha da artırmak ve haftalık sefer sıklığına erişebilmek için tasarladığı Terminal projesini tamamlamıştır. Bu sayede aylık kapasitesini 300 ve daha üzeri vagon seviyesine çıkartacaktır.


ILYICHEVSK-DERİNCE VAGON-FERİBOT TAŞIMACILIĞIKapasitesi gün geçtikçe artan Orta Asya pazarında getirdiği navlun avantajıyla etkin bir şekilde yer almamızı sağlayacağından emin olduğumuz Derince-Ilyichevsk-Derince hattı sadece ihracat yüklerinin ulaştırılmasında değil yine BDT ülkelerinden yapılan ithalat taşımalarında da etkin olarak kullanılması mümkündür. Tüm BDT ülkelerinde demiryolu ağı hemen her fabrikanın içine kadar ulaşmaktadır. Bugün ülkemize yapılan ithalat taşımalarında konvansiyonel deniz taşımasının kullanıldığı birçok Karadeniz limanına yükler Vagon ile ulaşmaktadır. Mevcut sistemimizi kullanarak yüklerin doğrudan Vagonlarla getirilerek liman aktarma maliyetleri ve yükün tekrar elleçlenmesinden doğacak hasar unsurları ortadan kaldırılabilecektir. Kimyasal madde, rulo kâğıt, plastik hammaddesi gibi malların ithalinde sistemimizin gittikçe artan bir biçimde kullanılmaya başlanması da bunun en önemli göstergesidir.Kurulan sistem sayesinde Derince limanında yüklenen Vagonların hiçbir aktarma görmeden varış istasyonuna kadar taşınması mümkün kılınmaktadır. Derince ’den hareket eden Vagon-

Feribot Ukrayna’nın Ilyichevsk limanında demiryoluna aktarılarak yoluna devam etmektedir.

Gelişmiş sinyalizasyon şebekesi sayesinde vagonların pozisyonları günlük olarak takip edilmekte ve müşterilere bildirilmektedir. Özel Vagon tipleri sayesinde de 250 metreküp hacim, 68 tona kadar ağırlık taşınabilmektedir.
Taşıdığımız yükler inşaat malzemesinden, her türlü tüketim ve gıda malzemesi, hacim ve ağırlık yönünden taşınması özel donanım gerektiren proje yüklerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.
Taşıma ücretlerinde elde edilen kazanımlar sonucu ticari değeri düşük ve navlun rekabeti yüzünden bugüne değin satılamayan (alçı vb.) yüklerin dahi uzak pazarlarda satılabiliyor olması en büyük gururumuzdur.
Derince Terminal projesi şirketimizin mevcut sistemi geliştirme yolunda atmış olduğu ilk adımdır. Bundan sonraki adımlarda Derince limanında kurmayı planladığımız buji (bogie) değiştirme istasyonu ile ulusal demiryolu ağına uyum sağlanarak tüm ülke içerisinde vagon dolaşımı temin edilecektir.

YOLCU TASIMACILIGI

BATI VAGON DENIZ TASIMACILIGI A.S. ayni zamanda M/V Caledonia adli gemi ile Istanbul-Odessa limanlari arasinda haftalik yolcu seferleri gerçeklestirmektedir.
Gemimiz her Pazartesi sabah 0900 da Karaköy rihtimina yanasmakta ve her Sali aksami Odessa’ya hareket etmektedir. Yolcu tasimasinin yani sira yolcu beraberi yükler ve otomobil tasinabilmektedir.
Karaköy Ofis Tel: +90 (212) 252 97 20 - 21

+90 532 712 82 53 Mehmet Ali Sürmeli ( Rusça - İngilizce için )

GİRİŞ


Freightcon International Taşımacılık Tic. Ltd . Şti. 2000 yılında Istanbul‘da Confreight Group‘un Türkiye Şubesi olarak (% 50 Türk % 50 Belçika sermayeli) faaliyete başlamıştır. Istanbul merkez acente olmak üzere, İzmir ve Mersin’de bürolarımız bulunmaktadır.

Şirketimizin amacı; dış ticaret firmaları ve nakliye firmalarına en iyi şekilde parsiyel servis ve lojistik destek sağlamak; müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü ürün, hizmet ve bilgi akışının; başlangıç noktasından, varış noktasına kadar ihtiyaç duyulan servisin, en etkili ve verimli bir şekilde projelendirilmesi, uygulanması ve taşınmasıdır.


HİZMETLER

Şirketimiz, denizyolu PARSIYEL KONTEYNER TAŞIMACILIĞI ve KOMPLE KONTEYNER TAŞIMACILIĞI ve HAVAYOLU TAŞIMACILIĞI alanlarında İTHALAT ve İHRACAT bazında haftalık olarak servis vermektedir.

Direk parsiyel ithalat servisi verdiğimiz ana limanlar aşağıdaki gibidir :

ANTWERP, HAMBURG , ROTTERDAM , SINGAPORE , BUSAN , HONG KONG , SHANGHAI, KEELUNG, KAOHSIUNG , BARCELONA,MUMBAI ,QINGDAO .

Diğer Avrupa destinasyonları Antwerp , diğer Uzakdoğu destinasyonları Singapore üzerinden aktarmalıdır.Direk parsiyel ihracat servisi verdiğimiz ana limanlar aşağıdaki gibidir :

ANTWERP, ROTTERDAM, BARCELONA, DUBAI, ALEXANDRIA, SINGAPORE, NEW YORKDiğer Avrupa destinasyonları Antwerp, diğer Uzakdoğu destinasyonları Singapore üzerinden aktarmalıdır.Varış Limanları :ISTANBUL – HAYDARPAŞA ( KUMPORT ), IZMIR VE MERSIN (ITHALAT)

Kalkış Limanları :ISTANBUL – HAYDARPAŞA, IZMIR VE MERSIN (İHRACAT)Taşımalarımızda genellikle Türk bayraklı gemileri tercih etmekteyiz , PARSİYEL TAŞIMALARDA Avrupa ve Uzakdoğu Limanları ‘ndan yapılan çıkışlarda ( ANTWERP VE SINGAPORE AKTARMALI SERVISLERDE ) mecburi varış limanı HAYDARPAŞA olduğundan, aşağıda bilginize sunduğumuz gemiler kullanılmaktadır :AVRUPA İÇİN :GEMI ADI
BAYRAĞI
YAPIM YILI
P&I CERTIFICATE NO

KARTAHGO
LIBERIA
1994
151365

ARMADA HOLLAND
MALTA
1994
272984

CITY OF OXFORD
LIBERIA
1993
154245

ANKARA
ANTIGUA
1992
2003-827


UZAKDOĞU İÇİN :GEMI ADI
BAYRAĞI
YAPIM YILI
P&I CERTIFICATE NO

ESRA A
TÜRK
1985
11825

SEA VOYAGER
GIBRALTAR
1981
154985

AURETTA A
TÜRK
2002
10942
IHRACAT· ISTANBUL – ANTWERP : Ve Antwerp aktarmalı AVRUPA ; AMERIKA, GUNEY AFRIKA , BATI AFRIKA , GÜNEY AMERIKA

· ISTANBUL – SINGAPORE : Ve Singapore aktarmalı UZAKDOĞU , GÜNEY AFRICA , AVUSTURALYA

· ISTANBUL – DUBAI : Ve Dubai aktarmalı KORFEZ ULKELERI , HINDISTAN , PAKISTAN,ORTADOĞU

· ISTANBUL – BARCELONA : Barcelona Aktarmalı GUNEY AMERICA

· ISTANBUL – ALEXANDRIA

· ISTANBUL – PIRE : Ve Pire Aktarmalı ÜSKÜP , ODESSA ,BULGARISTAN , ARNAVUTLUK

Yükleme : HAYDARPAŞA
ITHALAT· KOREA / HONG KONG / TAIWAN / SHANGHAI/ NHEVA SHEVA / MUMBAI /QINGDAO / JAPONYA LIMANLARI – ISTANBUL direk servis

· SINGAPORE – ISTANBUL / Tüm Uzakdoğu , Avusturalya

· BARCELONA – ISTANBUL

· ANTWERP – ISTANBUL / Tüm Avrupa , Güney Africa , USA, Canada

Freightcon hakkında daha fazla bilgi için http://www.freightcon.nl/ adresini ziyaret ediniz.
Globalink dünya çapında deniz, hava ve kara kargo taşımacılığı ile uğraşan uluslararası ulaştırma, proje ve yönetimi şirketidir. Globalink-Turk Istanbul’da 2004 yılında Globalink şirketler grubunun bir zinciri olarak kurulmuştur. Şirket % 50 Globalink şirketler grubunun %50 Batı şirketler grubunun hissedarlığını paylaştığı uluslararası ortak girişim şirketidir.

*Globalink - Servisler

Globalink hakkında daha fazla bilgi için http://www.globalink-logistics.com


 
 
Kapat   Ek Bilgiler  
 
Bu Firmayla ilgili Linkler
  Hata Bildir Yük Bildir Mesaj Mesaj At Tavsiye Et Tavsiye Et
  ??leti??im Bilgileri İletişim Bilgileri Sayfa Ba???? Sayfa Başı Geri D??n Geri Dön