18 Yılda Neleri Başardık İşte Sonuçlar...

Türkiye iş ilanları

 
     

       
 

NAKLİYE PERSONEL İLANLARI

 

                       PERSONEL CV EKLE

 

 

 TÜM İLANLAR
 GENEL MÜDÜR
 GENEL MÜDÜR ASİSTANI
 PAZARLAMA MÜDÜRÜ
 GÜVERTE ZABITA VE KAPTAN
 OPERASYON MÜDÜRÜ
 PAZARLAMA PERSONELİ
 OPERASYON İTHALAT PERSONELİ
 MUHASEBE MÜDÜRÜ
 OPERASYON İHRACAT PERSONELİ
 DEPO YETKİLİSİ
 GARAJ AMİRİ
 GÜMRÜK PERSONELİ
 SEKRETER
 DEPO PERSONELİ
 ORDİNO SERVİSİ
 MUHASEBE PERSONELİ
 MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ
 TIR ŞÖFÖRÜ
 TEKNİK ELMç VE BÜRO ELEMANI
 MAKİNİST
 PİLOT
 HOSTES
 
PERSONEL İLANLARI

Tır Şöförü

Operasyon İhracat Personeli
ESRA GÜNGÖR

Tır Şöförü
TARKAN DEMİR

Tır Şöförü
UĞURCAN SERBES

Tır Şöförü
MEHMET EZER

Tır Şöförü
AHMET ARSLANLIOĞLU

Operasyon İhracat Personeli
TUNAHAN ŞEN

Tır Şöförü
ADNAN AKİF BALKIR

Müşteri Temsilcisi
SEDA AYHAN

Tır Şöförü
DOĞAN ÖZKAPLAN

Tır Şöförü
ALİ ANALIK

Tır Şöförü
SERKAN NOYAN

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10     >  >>    

 

 

Geleceğin mesleği lojistik mi?

Küresel çapta dünya lojistik sektörünün 6-7 trilyon dolarlık bir hacme sahip olduğu tahmin ediliyor.

 

Geleceğin mesleği lojistik mi?

 

Yaklaşık 5 milyar dolarlık bir hacme ulaşan Türk taşımacılık ve lojistik sektörü ise son 10 yılda önemli bir büyüme ve gelişme kaydetti.   Türkiye uluslararası lojistik üssü olacak! Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu yetkilileri, Türkiye’nin uluslararası lojistik üs olma yolunda hızla ilerlediğini ve buna bağlı olarak sektörün iyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne ihtiyaç duyacağını belirtiyor. Coğrafi yapısı sebebiyle kara, deniz ve hava taşımacılığının önemli bir noktasında yer alan Türkiye’de, lojistik sektörünün gelişmesiyle beraber yetişmiş insan gücüne ihtiyaç ta her geçen gün artıyor.  

2023 hedeflerinde dış ticarette 4 kat kadar bir büyüme hedeflendiğini, bunun lojistik sektörü için de geçerli olduğunu belirten Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Yetkilileri, lojistikte yetişmiş insan gücü talebinin büyüyeceğini söylüyor: “Önümüzdeki 10 yıllık süre zarfında lojistik sektöründe çalışan personel sayısının en az 2 kat artması öngörülüyor.”   İstihdam iki kat artacak, işte sektörün ihtiyaç duyduğu personel profili!   Bugün için lojistik sektöründe 500 bin kişinin istihdam edildiği belirtiliyor ve sektörün ciddi anlamda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyduğu vurgulanıyor.

Yetişmiş insan gücü sorunu sektörün en önemli sorunlarından biri olarak görüyor. Bugün Türk lojistik sektöründe yaklaşık 50 bin kişilik nitelikli eleman açığı olduğu biliniyor. Ulusal ve uluslararası lojistik firmaları ise nitelikli, eğitimli çalışana ihtiyaç duydukları konusunda görüş birliği yaparken, işe alım sırasında tercihlerini sektöre hakim, bilgi ve eğitim açığını kapatmış, uluslararası deneyime açık ve yabancı dil yetisine sahip adaylardan yana kullandıklarının altını çiziyor.  

Beykoz Lojistik  MYO’dan Ek Yerleştirmede % 70’e Varan Burs fırsatı! Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ek yerleştirmede % 50, %25 oranındaki burslarına ilk üç tercih için sağladığı ek burslarla, burs oranını % 70’e kadar çıkarıyor. Sınırlı sayıda tam burslu kontenjanın da bulunduğu ek kontenjanlar sayesinde lojistikten, deniz liman işletmeciliğine; dış ticaretten sivil hava ulaşım işletmeciliğine meslek alanları gençleri bekliyor. Adaylara ek yerleştirmeler öncesi   Beykoz Lojistik MYO’da tercihlerle ilgili bilgi veriliyor. Güçlü sektörel bağlarıyla mezunlarını kısa sürede iş hayatına hazırlayarak kazandıran Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, ek yerleştirme döneminde adaylara cazip fırsatlar sunuyor. % 50 ve % 25 oranında burslu kontenjanlarının yanında ilk üç tercihte Beykoz Lojistik MYO’unu tercih eden adaylar fazladan burs alma hakkı kazanacak. Buna göre belirlenen tercih bursları şöyle:  

1. Tercihini Beykoz MYO olarak yapan adaylar % 20

2. Tercihini Beykoz MYO olarak yapan adaylar % 15

3. Tercihini Beykoz MYO olarak yapan adaylar % 10 ek burs alma hakkı kazanacak.  

Ek yerleştirme döneminde Bilgisayar Programcılığı (%50 ve % 25 burslu), Deniz ve Liman İşletmeciliği (%50 ve % 25 burslu), Dış Ticaret (% 100, %50 ve % 25 burslu), Enerji Tesisleri İşletmeciliği (%50 ve % 25 burslu), Halkla İlişkiler ve Tanıtım (%50 burslu), İşletme Yönetimi (%50 burslu), Lojistik (%50 ve % 25 burslu), Marina İşletme (%50 ve % 25 burslu), Mobil Teknolojileri (%50 ve % 25 burslu), Raylı Sistemler İşletmeciliği (%50 ve % 25 burslu), Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (% 100, %50 ve % 25 burslu), Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 ve % 25 burslu) programlarına ek kontenjanla yerleşme imkanı sunulan Beykoz Lojistik MYO, bugüne kadar 2000 mezununu iş dünyasına kazandırdı.  

Sadece lojistik temasına odaklanmış, tüm programlarını lojistik sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla tasarlamış, tüm enerjisini buna yönelten bir kurum olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu bu alandaki boşluğu doldurmak üzere mesleki tematik eğitimin sadece teorik bilgiye dayalı olarak icra edilemeyeceği, yanında uygulamanın da olması gerektiği inancıyla, “Yaparak Öğreniyorum” felsefesi ile eğitim uygulamalarını yeniledi, meslek eğitiminin yeniden şekillenmesi için öncülük görevini üstlendi. Mesleksel Beceriler Geliştirme Merkezi, Simülasyon Uygulama dersleri ve Proje/Sokak Laboratuvarı Uygulamaları ile öğrencilerini iş dünyasının gerçeklerine doğrudan hazırlayan okul, uzmanlara göre 50.000 kişilik çalışan açığı bulunan Lojistik sektörünün tek Vakıf meslek yüksek okulu kimliğine sahip.

  Lojistik sektörünün çeşitlenmesi ile birlikte niş alanları da eğitim programına katan okul, bu sayede az bulunur mezunları iş dünyasına kazandırıyor. Örneğin Marina İşletme, Raylı Sistemler İşletmeciliği gibi programlar ile alanlarında nitelikli eleman açığı olan, buna karşılık çok fazla üniversitede bulunmayan bölümlerden yetişmiş elemanların kolaylıkla istihdam edildiği programlar olumlu sonuçlar veriyor. Yine ilk defa Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu tarafından açılmış olan Enerji Tesisleri İşletmeciliği ve Mobil Teknolojiler Programcılığı programları da Türkiye’de nitelikli eleman açığı olan alanlarda eğitim vermeye başladı.

kaynak: https://kariyer.milliyet.com.tr/gelecegin-meslegi-lojistik-mi-/kariyer/detay/1996256/default.htm?ref=milliyet_anasayfa                                                                 Yayın Tarihi: 19/01/2015

 

 

BİZE AİT DİĞER SİTELERİMİZ

           

 

 

www.nakliye.site

 

www.naakliye.com

 

www.parsiyelciler.com

www.nakliyerehberim.com.tr