----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 BİLGİLER

https://www.tcdd.gov.tr

SİTESİNDEN ALINMIŞTIR.

 

         Vagon üzerindeki işaretler ve anlamları için tıklayınız...   

 

 

     TCDD vagonları ile aşağıda belirtilmeyen,     

       her türlü eşyanın taşınması bazı istisnalar dışında mümkündür.    

 

Vagonlarla ilgili teknik ayrıntıları görmek için vagon cinsini tıklayınız

TİP

VAGON CİNSİ

TAŞIDIĞI MALZEME

G,H KAPALI VAGON Kapalı vagonla her türlü ev ve mutfak eşyası, giyecek, yiyecek, içecek, torbalı çimento, gübre, canlı hayvan vb. taşıması yapılır.
Habis KAYAR YAN DUVARLI KAPALI VAGON Paletli eşya vb. taşıma yapılır.
E YÜKSEK KENARLI VAGON Normal tip yüksek kenarlı açık vagon ile kömür, her türlü maden cevheri, tuğla, kiremit, demir, boru, kum ve pancar taşıması yapılır.
K,R PLATFORM VAGON Normal tip platform vagon ile oto, pikap, kamyon, otobüs, iş ve tarım makineleri, beton, demir ve ağaç direkler taşıması yapılır.
S PLATFORM VAGON Özel tip platform vagon ile konteyner, tank, ağır iş makinaları ve tır vb. taşıması yapılır.
F YÜKSEK KENARLI VAGON Özel tip yüksek kenarlı vagon ile kömür ve her türlü maden cevheri taşıması yapılır. Vagon üstten doldurulur, yanda otomatik boşaltma tertibatı vardır.
Ug TAHIL VAGONU Tahıl vagonu ile dökme halinde tahıl taşınır. Üstten doldurulur ve boşaltması vagonun altından otomatik olarak yapılır.
Z SARNIÇLI VAGON Sıvı taşımaya mahsus sarnıçlı vagon ile her türlü akaryakıt taşıması.
Uaais AĞIR YÜK VAGONU 120 ton, 180 ton ve 250 ton taşıma kapasiteleri vardır.Trafo, jeneratör, reaktör gibi ağır ve havaleli yüklerin taşınması gerçekleştirilir.

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Copyright 2005-2007 nakliyerehberim.com